Захист персональних даних

В рамках використання своїх послуг і, зокрема, послуг, доступних на веб-сайті, на мобільному сайті і через мобільні додатки, Air France в якості оператора даних, відповідального за їх обробку, може збирати і обробляти дані персонального характеру, що стосуються вас.

 

Air France входить до складу групи AIR FRANCE — KLM.

 

Авіакомпанії AIR FRANCE та KLM (Amsterdameweg 55, 1182 GPO Amstelveen) докладатиме всіх зусиль для виконання правил захисту приватного життя своїх пасажирів, учасників програми лояльності, потенційних клієнтів і відвідувачів, користувачів веб-сайту, мобільного сайту і мобільних додатків. Процеси, які пов’язані з обробкою персональних даних, реалізовані в рамках надаваних послуг, відповідають чинному національному законодавству про захист персональних даних, зокрема, положенням закону Франції про захист прав і свобод у сфері електронних комунікацій від 6 січня 1978 року зі змінами та доповненнями та Загальним регламентом щодо захисту персональних даних (Регламент ЄС 2016/679 GDPR).

 

Програми лояльності Flying Blue і BlueBiz пропонуються спільно з авіакомпанією KLM.

 

Авіакомпанії AIR FRANCE та KLM спільно несуть відповідальність за обробку ваших персональних даних в рамках цих програм. Відповідальність кожної з авіакомпаній щодо виконання правил захисту персональних даних визначена відповідною угодою.

 

З метою забезпечення виконання цих правил Air France призначила уповноваженого із захисту даних, який є основною контактною особою для Національної комісії із захисту прав і свобод у сфері електронних комунікацій (CNIL). Air France реалізує також внутрішньокорпоративні процедури з метою інформування своїх співробітників і забезпечення виконання цих правил всередині компанії.

ЯКІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ AIR FRANCE ЩОДО
ЗАХИСТУ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ?
Air France зобов’язується гарантувати високий рівень захисту персональних даних існуючих і потенційних клієнтів, користувачів веб-сайту, мобільного сайту і мобільних додатків та інших осіб, персональні дані яких вона обробляє.

 

Air France зобов’язується виконувати чинне законодавство по відношенню до всіх процесів, що реалізуються в компанії для обробки персональних даних.

 

Зокрема, Air France зобов’язується дотримуватися таких принципів:
Ваші персональні дані обробляються відповідно до закону, сумлінно і прозоро (законність, сумлінність, прозорість).

Ваші персональні дані збираються для чітко визначених, явно заявлених законних цілей і не будуть оброблятися будь-яким чином, що суперечить цим цілям (обмеження цілей використання).

Ваші персональні дані зберігаються відповідним чином відповідно. Терміни їх зберігання обмежені з урахуванням цілей, для яких вони обробляються (мінімізація термінів зберігання даних).

Забезпечує точність і актуальність ваших персональних даних і приймаються всі необхідні заходи для негайного видалення і виправлення неточностей з урахуванням цілей, для яких ці дані збираються (точність даних).

 

Air France приймає відповідні технічні та організаційні заходи з метою гарантування рівня безпеки даних, адаптований до ризику, властивого операціям з їх обробки, відповідати нормативним вимогам і захищати права і дані відповідних осіб з моменту початку розробок операцій з обробки даних.

 

Крім того, Air France в рамках своїх договорів з підрядниками (постачальниками товарів, послуг і т.д.) вимагає забезпечення такого ж рівня захисту персональних даних.

 

Air France зобов’язується також дотримуватися будь-які інші принципи, що виникають у зв’язку з реалізацією чинного законодавства про захист персональних даних, і, зокрема, принципи, що стосуються прав зацікавлених осіб, строків зберігання персональних даних, а також зобов’язань щодо їх транскордонної передачі.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ДАНІ, ЯКІ МОЖЕ
ЗБИРАТИ AIR FRANCE?

  1. Способи збору ваших даних.

В рамках наших взаємин ви можете передавати нам свої персональні дані різними способами, зокрема, через наш веб-сайт, мобільний сайт і мобільні додатки під час відвідування вами сайтів в інтернеті, покупок, бронювання квитків, при заповненні різних форм для збору даних, при підписці на електронні розсилки, при створенні аккаунта Air France або Flying Blue, при подачі документів на вакансію, при публікації коментарів на наших сторінках в соціальних мережах, при встановленні будь-яких контактів з Air France або при передачі ваших персональних даних будь-яким іншим способом.

 

  1. Цілі обробки даних і юридичні підстави.

Ваші дані в основному використовуються для цілей бронювання і покупки квитків, надання послуг і надання в ваше розпорядження різних сервісів, серед яких: транспортні послуги, залучення та закріплення нових клієнтів, розваги, комерційна інформація, опитування про рівень задоволеності, організація ігор-конкурсів, нові сервіси та продукти для поліпшення ваших вражень як пасажира (в аеропорту і в польоті), статистичні дослідження, набір персоналу, післяпродажне обслуговування, обробка ваших запитів і (або) претензій. Ваші дані також використовуються для забезпечення безпеки рейсів і боротьби з шахрайством.

 

Крім випадків, коли вашу згоду було отримано (зокрема, для відправки вам індивідуальних пропозицій), обробка ваших даних для різних зазначених вище цілей, зокрема, необхідна:
— для забезпечення виконання договору перевезення;
— для виконання юридичних зобов’язань (зокрема, для забезпечення безпеки польотів, виконання обов’язкових імміграційних формальностей, передбачених органами влади Франції та інших країн);
— для цілей законній діяльності, яку веде Air France (зокрема, для розробки нових сервісів і пропозицій, вдосконалення програми лояльності, підвищення рівня обслуговування клієнтів і т.д.).

 

Зокрема, ваші дані використовуються:
— для забезпечення можливості використання вами всіх послуг і сервісів на веб-сайті, мобільному сайті і мобільних додатках Air France: створення призначеного для користувача аккаунта, підписки на електронну розсилку, управління замовленнями, отримання допомоги і подання претензій, управління програмами лояльності і т.д .;
— для вашої навігації по нашим веб-сайтах;
— для адаптації під ваші інтереси нашої інформації, повідомлень, пропозицій та інших форм сервісів;
— для розширення можливостей шляхом надання деяких відомостей привілейованим комерційним партнерам з метою підвищення нашої обізнаності про сфери ваших інтересів, щоб у нас була можливість направляти вам пропозиції та інші форми індивідуальних сервісів (за умови наявності Вашої попередньої згоди, якщо це необхідно, і за умови дотримання вашого права на заперечення проти використання даних відповідно до діючих правил щодо маркетингових досліджень);
— для спрощення виконання адміністративних формальностей, пов’язаних з імміграцією і в’їздом в країну, для запобігання недоїмок і боротьби з шахрайством, а також для забезпечення безпеки рейсів.

 

У мобільному додатку Air France функція Scan passeport (Сканування паспорта) дозволяє вводити персональні дані без необхідності набирати їх вручну. Використання цієї функції не є обов’язковим.

 

У мобільному додатку Air France доступ до контактів здійснюється для того, щоб ви могли автоматично заповнити форми «Супутники» (Сompagnons de voyage) або «Стати учасником програми Flying Blue» (Inscription à Flying Blue). Завдяки цьому ви можете вводити свої персональні дані без необхідності набирати їх вручну. Використання цієї функції не обов’язково.

 

Будь-який інцидент, що стався під час виконання договору перевезення і здатний поставити під загрозу безпеку рейсу, може бути зареєстрований у електронному вигляді, стати предметом судового позову і спричинити за собою заборону на користування рейсами Air France на три роки.

ПРОТЯГОМ ЯКОГО ЧАСУ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ ВАШІ ДАНІ?
Air France зобов’язується зберігати ваші персональні дані протягом строку, що не перевищує час, необхідний для виконання завдань, для яких ці дані обробляються. Крім того, Air France зберігає ваші персональні дані відповідно до термінів зберігання, встановленими чинним законодавством.

 

Терміни зберігання даних визначаються в залежності від цілей обробки цих даних, встановлених Air France, і враховують, зокрема, положення чинного законодавства, що встановлюють точний час зберігання для певних категорій даних, можливі терміни давності, а також рекомендації комісії CNIL щодо деяких категорій даних (наприклад, Рішення цієї комісії № 2016-264 від 21 липня 2016 року про внесення змін до спрощеної норму автоматичної обробки даних персонального характеру, що відносяться до управління відносинами з існуючими і перспективними клієнтами (NS-048), стаття L.232-7 кодексу внутрішньої безпеки про передачу даних пасажирів державним органам Франції, зберіганні cookie-файлів протягом 13 місяців відповідно рекомендацією комісії CNIL і т.д.).

 

ХТО МОЖЕ ОТРИМАТИ ДОСТУП ДО ВАШИХ ПЕРСОНАЛЬНИМ ЦИМ?
1. Одержувачі ваших даних.

Дані, зібрані на веб-сайті, мобільному сайті і в мобільних додатках Air France, можуть бути передані уповноваженому персоналу Air France, її партнерам (KLM, SkyTeam, акредитованим агентствам, перевізникам, компаніям, що здають автомобілі в оренду, готелям, компаніям банківських карт і т.д.) або постачальникам додаткових послуг в рамках надання всіх або частини послуг, зазначених вище.

 

Нагадуємо вам, що в зв’язку з цим Air France вимагає від усіх своїх постачальників прийняття суворих заходів щодо забезпечення конфіденційності та захисту даних.

 

Крім того, відповідно до законів і нормами, що діють у Франції і в інших країнах, від Air France як і від будь-якої іншої авіакомпанії, уповноважені органи влади Франції або інших країн (митниця, міграційна служба, поліція і т.д.) можуть зажадати надання персональних даних. У приклад можна привести виконання обов’язкових формальностей, пов’язаних з імміграцією, або з метою профілактики та боротьби з тероризмом та іншими тяжкими злочинами.

Відповідно до статті L.232-7 кодексу внутрішньої безпеки інформуємо вас, що органи державної влади Франції має право вимагати від авіаперевізників надання даних про бронювання, реєстрації та посадці в літак пасажирів (програма API / PNR — Попередня інформація про пасажира / Запис реєстрації пасажира) відповідно до порядку обробки даних і в цілях, встановлених постановою № 2014-1095 від 26.09.2014.

 

  1. Передача даних за межі Європейського Союзу

Деякі зі згаданих вище одержувачів даних можуть знаходитися за межами Європейського Союзу. Вони також можуть отримувати доступ до всіх або частини персональних даних, зібраних Air France (прізвище, ім’я, номер паспорта, маршрут прямування і т.д.), з добросовісної метою виконання договору перевезення або в силу наявності конкретного легального допуску.

 

У зв’язку з цим Air France зобов’язується гарантувати захист ваших персональних даних відповідно до найсуворіших правил, зокрема, за допомогою підписання в кожному конкретному випадку юридично зобов’язуючих документів, складених на основі зразків, наданих Європейською комісією, або будь-яких інших механізмів, відповідних GDPR, в разі , якщо ваші персональні дані обробляються постачальником за межами Європейського економічного простору, і якщо країна його розташування не рахується Європейською комісією, що забезпечує адекватний рівень захисту даних.

ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЇ ПРАВА?
Відповідно до діючих норм у сфері захисту персональних даних ви можете в будь-який момент реалізувати своє право на доступ до своїх персональних даних, внесення виправлень до персональних даних та їх видалення, а також право на обмеження обробки і право на заперечення проти обробки своїх персональних даних та їх перенесення на інші платформи.

 

Крім того, ви маєте право віддавати розпорядження, що стосуються долі ваших персональних даних після вашої смерті.

 

Особи, які є неповнолітніми на момент збору даних, мають право вимагати їх видалення в найкоротші терміни.

 

Ці права можна реалізувати, надіславши запит за адресою:
Air France
Délégué à la Protection des Données / Data Protection Officer — ST.AJ IL
45, rue de Paris
95747 Roissy CDG Cedex
France
Email: mail.data.protection@airfrance.fr

 

У зв’язку з цим просимо вас докласти до вашого запиту відомості, які дозволять засвідчити вашу особу (прізвище, ім’я, електронну адресу), а також будь-яку іншу інформацію, необхідну для посвідчення вашої особи.

Відносно деяких сервісів ці права можуть реалізовуватися автоматично безпосередньо онлайн (управління вашим призначеним для користувача аккаунтом, управління вашими замовленнями, програма лояльності і т.д.).

Ви також маєте право звертатися до Національної комісії із забезпечення прав і свобод у сфері електронних комунікацій в разі порушення норм захисту персональних даних, зокрема, Регламенту GDPR.

 

В рамках програм лояльності Flying Blue і BlueBiz ви маєте право реалізувати своє право на відклик своєї згоди і на звернення з претензією в Air France за адресою, вказаною вище, і в KLM за адресою:

KLM Royal Dutch Airlines
Privacy Office — AMSPI
PO Box 7700
1117 ZL Luchthaven Schiphol
The Netherlands
Email: KLMPrivacyOffice@klm.com

 

При необхідності AIR FRANCE та KLM вживатимуть спільних заходів, щоб гарантувати реалізацію ваших прав і відповісти на будь-які ваші питання або претензії.

При зверненні в нашу службу з обслуговування клієнтів з метою підвищення якості обслуговування, недопущення судових позовів і зловмисних дзвінків ваш дзвінок може бути записаний. Якщо ви не бажаєте записи дзвінка, сповістіть про це консультанта.

 

Ви також маєте право висловити заперечення проти обробки Ваших персональних даних з метою залучення нових клієнтів. Якщо цього вимагає закон, ваші дані не будуть використовуватися для залучення нових клієнтів електронним способом без вашої чітко вираженої згоди.

Крім того, якщо ви більше не хочете отримувати інформаційні розсилки від Air France по електронній пошті, ви можете натиснути на посилання, яка знаходиться внизу кожного нашого листа, і відписатися.

 

Якщо ви не хочете отримувати пропозиції від програми Flying Blue і наших партнерів, ви можете змінити налаштування в своєму профілі. Для цього потрібно увійти до вашого облікового запису в програмі Flying Blue.

 

Збір деяких персональних даних необхідний для забезпечення доступу до деяких сервісів або послуг (спеціальне харчування, медична допомога і т.д.). Ви, зрозуміло, маєте право висловити заперечення проти збору і обробки своїх даних, але в результаті можете втратити можливість користуватися цими сервісами або послугами.

 

Відповідно до законів і нормами Франції та інших країн ненадання або неточність деяких даних може привести до відмови в посадці в літак або у в’їзді на територію країни (наприклад, за рішенням митних органів); Air France відповідальності за це не несе.

ЗРУЧНІСТЬ СЕРВІСІВ AIR FRANCE ОНЛАЙН, В СОЦІАЛЬНИХ
МЕРЕЖАХ І В МОБІЛЬНИХ ПРИСТРОЯХ
Air France постійно прагне покращувати якість своїх електронних сервісів з метою спрощення доступу до них існуючих і потенційних клієнтів і відвідувачів.

 

Сайт Air France в інтернеті (і її мобільний сайт) забезпечують, зокрема, цілодобовий доступ до онлайн-функцій бронювання і покупки квитків і до сервісів програми Flying Blue. Ви також можете отримувати інформацію про можливості бронювання готелів і оренди автомобілів, а також про туристичні страховки, пропонованих нашими партнерами.

 

Для спрощення створення вашого облікового запису Air France і входу в нього ви можете прив’язати аккаунт Air France до більшості соціальних мереж. Погодившись на передачу деяких персональних даних, вказаних на сторінці авторизації кожної з соціальних мереж, ви зможете скористатися оптимізованою навігацією по сайту Air France. При бажанні ви зможете в будь-який момент відв’язати свій аккаунт Air France від аккаунтів в соціальних мережах.

COOKIE-ФАЙЛИ
З метою постійного поліпшення якості послуг, що пропонуються на сайті, і їх адаптації до вашим очікуванням, Air France може використовувати cookies — текстові файли, призначені для ідентифікації вашого комп’ютера, коли ви користуєтеся нашими сервісами.

 

Перенесення cookie-файлу на ваш пристрій (комп’ютер, планшет, смартфон і т.д.) дозволяє Air France збирати інформацію і персональні дані. Залежно від налаштувань вашого пристрою cookie-файли, зокрема, дозволяють:
— використовувати основні функціональні можливості сайту Air France;
— оптимізувати наш сайт і виявляти можливі технічні проблеми;
— фіксувати ваші уподобання і персоналізувати ваш призначений для користувача інтерфейс;
— збирати статистику з метою управління трафіком і переглядами різних розділів сайту Air France (відвідувані розділи, маршрут відвідування сайту користувачем), що дозволяє поліпшувати ергономіку сайту і підвищувати інтерес до пропонованих сервісів;
— оцінювати ефективність наших рекламних кампаній, заміряючи і оцінюючи обсяг продажів і кліків в залежності від наших вкладень в рекламу;
— дізнаватися зміст сторінок, які ви переглядаєте, рейси, які ви шукаєте, інформацію, якої ви ділитеся при реєстрації на інших сайтах, сторінках і сайтах в інтернеті, які ви подивилися;
— ділитися інформацією з іншими сайтами, щоб пропонувати вам відповідні рекламні повідомлення та оголошення;
— ділитися інформацією в соціальних мережах.

 

Залежно від налаштувань використання cookie-файлів деякі з них можуть бути згенеровані або прочитані третіми особами (рекламодавцями, комунікаційними агентствами і т.д.) під час вашого переміщення по сайту Air France.

 

У вас є можливість в будь-який момент виправити налаштування cookie-файлів. Детальну інформацію про використання cookie-файлів Air France ви знайдете в наших правилах роботи з cookie-файлами.

Інформаційна безпека / ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

БЕЗПЕКИ ТРАНЗАКЦІЙ
Одним із пріоритетів для Air France є забезпечення безпеки і конфіденційності персональних даних, які ви нам довіряєте. Тому ми приймаємо всі необхідні технічні та організаційні заходи щодо природи, сфери застосування і контексту використання персональних даних, які ви нам надаєте, і ризиків, пов’язаних з їх обробкою, для забезпечення зберігання ваших персональних даних і, зокрема, для їх захисту від знищення, втрати, спотворення, розголошення, несанкціонованого випадкового або незаконного доступу до них. Завдяки цьому ви можете бути впевнені, що купуєте авіаквитки зі збереженням повної конфіденційності і безпеки ваших даних.

 

Ми пропонуємо вам систему онлайн-платежів, захищену за допомогою новітніх технологій.

 

Air France докладає всіх зусиль для боротьби з незаконним привласненням чужої ідентичності в інтернеті. Саме тому ми, зокрема, використовуємо механізм виявлення шахрайських платежів за допомогою банківських карт. Цей механізм призначений для вашого захисту на випадок втрати або крадіжки вашої банківської карти.

 

Безпека і конфіденційність персональних даних залежать від розсудливості всіх і кожного. Тому ми рекомендуємо вам нікому не повідомляти ваші паролі, завжди виходити з ваших аккаунтів в соціальних мережах (зокрема, якщо ваші аккаунти пов’язані один з одним) і закривати ваш браузер після закінчення роботи, особливо якщо ви користуєтеся Інтернетом на загальнодоступному комп’ютері. Завдяки цьому інші користувачі не зможуть отримати доступ до ваших персональних даних.

Ми не рекомендуємо вам передавати третім особам або публікувати в соціальних мережах будь-які документи, випущені Air France і містять ваші персональні дані (посадковий талон, номер квитка і т.д.).

 

Щоб дізнатися про принципи розсудливих дій для забезпечення безпеки даних, рекомендуємо ознайомитися, наприклад, з матеріалами Порталу про безпеку в сфері електронних комунікацій. Спільними умовами Деякі сервіси можуть бути або послуг, доступних з веб-сайту, мобільного сайту або мобільних додатків Air France, можуть визначатися більш чіткі принципи збору та використання ваших персональних даних.

 

Таким чином, в Air France реалізована процедура контролю на випадок збою в роботі системи забезпечення безпеки, що дозволяє ефективно виявляти можливі порушення, пов’язані з персональними даними, невідкладно повідомляти про це в компетентні органи і повідомляти вас, якщо такі порушення можуть завдати шкоди ваших персональних даних.

ПЕРСОНАЛЬНІ ДАНІ НЕПОВНОЛІТНІХ
Air France не збирає і не обробляє персональні дані дітей молодше 16 років без попередньої згоди батьків або опікунів.

 

Якщо персональні дані дітей зібрані через веб-сайт, мобільні додатки або мобільні сайти Air France, батьки або опікуни вправі висловити заперечення, звернувшись до нас за адресою, вказаною внизу цієї сторінки.

 

Крім того, як зазначено вище, дитина, яка не досягла повноліття на момент збору персональних даних, має право домогтися їх видалення в найкоротші терміни.

ПОСИЛАННЯ НА ІНШІ САЙТИ
На кількох сторінках сайту Air France вам пропонується можливість натиснути на посилання і перейти на сайти інших компаній. Пропонуємо Вам ознайомитися з правилами цих сторонніх сайтів щодо обробки та захисту персональних даних, оскільки вони можуть відрізнятися від правил, що діють в Air France. Air France ні за яких обставин не несе відповідальності за обробку персональних даних іншими сайтами.

РІЗНІ ПИТАННЯ
Точну інформацію про правила в’їзду в ту чи іншу країну призначення ви можете отримати в розділі Формальності.

Точну інформацію про програми контролю, введених владою США, ви можете отримати на наступних сайтах:

Правила захисту даних Міністерства внутрішньої безпеки США (DHS)

Secure Flight Program

 

КОНТАКТИ
З будь-яких додаткових питань, які виникли в зв’язку з цими правилами або принципами, відповідно до яких Air France обробляє ваші персональні дані, просимо звертатися до нашого уповноваженого з захисту персональних даних за адресою: mail.data.protection@airfrance.fr

ВНЕСЕННЯ ЗМІН
Air France залишає за собою право вносити зміни в правила захисту персональних даних і зобов’язується інформувати вас на своєму сайті про такі зміни або доповнення.

Ця версія розроблена 1 травня 2018 р.