Болонья — італійський гастрономічний рай

Болонья – одне з найбільш недооцінених міст Італії. Незважаючи на свій гарний історичний центр, багату культуру і жваву, але невимушену атмосферу, її часто пропускають туристи на звичайному маршруті Венеція-Флоренція та Рим. Казкове місто насправді готове подарувати надзвичайні емоції та почуття. Воно справжнє, чим закохує у себе. Чого варта лише знаменита на весь світ традиційна болонська кухня та старовинна архітектура.

Болонья - італійський гастрономічний рай

День перший: яскравий привіт старовини

Туризм у Болоньї набагато спокійніший, ніж в інших італійських містах, таких як Рим чи Венеція. Саме це робить місто надзвичайно приємним для повної релаксації. Тут також є величезна кількість важливих та різноманітних локацій для відвідування парою під час медового місяця.

Болонья: яскравий привіт старовини

Починати свій туристичний шлях варто з The Piazza Maggiore – центр болонського всесвіту та просто головна площа. Це одна з найбільших та найстаріших площ Італії. Колись громадяни збиралися тут, щоб послухати нові закони та подивитись смертні кари.

Болонья: яскравий привіт старовини

Далі рекомендується познайомитись з La Basilica di San Petronio. Собор у Болоньї, що є фактично одним з найголовніших символів міста – красивий рожево-кремовий готичний нижній поверх з хитромудрими барельєфними панелями навколо головних дверей поступається місцем темній, смутно загрозливій цегляній верхній частині. Особливо гарно будівля виглядатиме у західних променях сонця.

Болонья: яскравий привіт старовини

День другий: продовження мальовничого маршруту

На другий день можна залишити Basilica of Santo Stefano. Це не одна церква, а кілька злитих століттями у своєрідний духовний комплекс будівель. Округлі алебастрові вікна заповнюють візантійську церкву Santi Vitale e Agricola, і вона світиться помаранчевим світлом. А поряд знаходиться Chiesa del San Sepolcro з римськими колонами і центральною гробницею болонського покровителя Петронія. Гарний варіант для прогулянки серед прекрасної архітектури.

продовження мальовничого маршруту Болонії

Для найкращого огляду міста закоханим варто піднятися по зношених дерев’яних сходах всередині будівлі Torre degli Asinelli. З вершини відкривається грандіозний вид, особливо на сході, де довгою тонкою дорогою місто з математичною точністю розрізають теракотові дахи. Це найбільша башта Болоньї (висота її 97,2 метра), й вона нахиляється більше, ніж Пізанська Башта.

продовження мальовничого маршруту Болонії

День третій: культурний бік міста

Третій день можна провести у Museo di Anatomia Patologica. У чудовому музеї представлені воскові моделі людських органів, уражених різними захворюваннями.

культурний бік міста Болонья

Також здійснити прогулянку по Болоньї можна навіть тоді, коли на вулиці дощить. Для цього на 36 кілометрів простягнулися криті галереї. Такий променад точно варто здійснити хоча б раз у житті.

День четвертий: смаковий вибух

Їжа настільки важлива у Болоньї, що варто взяти участь у гастрономічному турі ще на початку поїздки, щоб дізнатися більше про культуру їжі. Під час нього можна побувати у кращих кафе міста, спробувати найсмачніші десерти та каву. Далі варто познайомитися з продовольчими ринками та місцевими продуктами.

смаковий вибух Болонії

Спагетті Болоньєзе насправді не італійське блюдо. Замість цього місцеві жителі їдять tagliatelle al ragù – товсті смужки свіжої яєчної пасти з м’ясним соусом.
Ще одне класичне блюдо – tortellini (тортелліні), яке являє собою фаршировані м’ясом пельмені, що зазвичай подаються в бульйоні.
Вегетаріанці повинні шукати tortelloni (тортлоні) – великі пельмені, фаршировані рікоттою і травами з соусом з шавлії і масла.
Швидко можна з’їсти piadina (піадіна) – сендвіч з плаского хліба із безліччю наповнювачів на вибір.
Вино тут також відмінне: біле фруктове Pignoletto, червоне Sangiovese або не менш чудове Lambrusco. Поєднання старовинної архітектури із найсмачнішою кухнею здатне повернути рівновагу, сповнити гарними емоціями та новими яскравими враженнями.

День п’ятий: культурне та історичне занурення у Болонью

Місцеві жителі однозначно вважають: Болонья – це ніщо інше як Венеція або Ліворно – два італійських міста, відомі своїми каналами. Проте у Болоньї понад 60 кілометрів каналів проходить під вулицями та за будинками. Їх видно лише у кількох місцях: наприклад, на вулиці Via Piella є залізні ворота, через які можна побачити канал.

культурне та історичне занурення у Болонью

Місто має три прізвиська: La Dotta (ерудит), La Grassa (товстий) та La Rossa (червоний).
Перше місто отримало за те, що Болонський університет, заснований ще у 1088 році, є найстарішим університетом у західному світі.
Друге – за кулінарне паломництво, бо це те місце, де багато італійських страв роблять з бальзамічного оцту, сиру Пармезан, шинки Парми і Мартаделло. Їжа тут багата і декадентська, а ринки продуктів чудові.
Третє прізвисько Болонья отримала за теракотові черепичні дахи міста, які найкраще за все видно з вершини вежі Асинелли.

культурне та історичне занурення у Болонью

Для більш детального знайомства з надихаючою місцевістю рекомендується пройти екскурсійним маршрутом або пішохідною екскурсією – це ідеальний спосіб відвідати популярні місця та почути про місцеве життя. Після відвідування дивовижної місцевості вже неможливо бути тією ж самою людиною, бо Болонья – це доглянута таємниця, захоплююче та красиве місто, де відчувається атмосфера справжньої Італії.

Забронювати квитки

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
Додати на свою сторінку